Jaki zasilacz awaryjny UPS wybrać?

Spis treści

Najlepszy 🙂 A serio to taki, który będzie niezawodny, to najważniejsze. Także cichy, bo wentylator w każdym takim urządzeniu włącza się w momencie gdy temperatura wewnątrz urządzenia rośnie lub gdy zaczyna się ładowanie akumulatora. Dobrze zabezpieczony przed wszelkimi usterkami lub działaniem człowieka który się po prostu pomylił i podłączył źle kable (plus, minus).

Czego nie robić

Prawidłowo podłącz zasilacz awaryjny zgodnie z instrukcją. Pamiętaj aby podłączyć prawidłowo kable do akumulatora. Może to trywialne ale przypominamy, że czerwony kabel podłączamy do ogniwa + (plus), a czarny kabel do ogniwa w akumulatorze – (miunus). Podłącz urządzenie (np. piec CO) do gniazdka w zasilaczu UPS. Na końcu połącz zasilacz awaryjny do gniazdka sieciowego i włącz bezpieczniki.

Sprawdzenie czy urządzenie przełącza się na zasianie awaryjne

Jeśli chcemy przetestować działanie urządzenia w trybie awaryjnym proszę NIE WYCIĄGAĆ WTYCZKI Z GNIAZDKA (chodzi tutaj o uziemienie). Jeśli już zrobimy taką czynność i urządzenie przestało działać, jest bardzo duża szansa, że zadziałały zabezpieczenia i bezpieczniki są przepalone.

Możemy sprawdzić, przetestować działanie zasilacza poprzez wyłączenie bezpieczników domowych. To będzie najbardziej bezpieczna dla użytkownika oraz dla sprzętu metoda testowa.