Energia to życie. Ta stara jak świat zasada dotyczy wszystkiego, co nas otacza, a więc nas samych oraz tego, czym się zajmujemy. Bez energii nie da się też prowadzić biznesu. Wyobraź sobie sytuację, kiedy rozmawiasz z ważnym klientem online i nagle Twój komputer, tablet lub smartfon przestaje działać. Na szczęście dzięki technologii UPS możesz skorzystać z zapasowego źródła energii. I to niezależnie od tego, jaki biznes prowadzisz.
Po co Ci dodatkowe źródło energii w biurze?
Masz biuro, dzięki któremu prowadzisz opłacalny biznes? Jeśli tak, to nie zapominaj o tym, jak ogromną rolę w jego funkcjonowaniu odgrywa… prąd elektryczny. Pozornie jest to oczywiste, ale wielu przedsiębiorców właśnie dzięki takiemu myśleniu poniosło olbrzymie straty. Wystarczy krótki zanik napięcia, by:
Twoi pracownicy utracili rezultaty wielogodzinnej pracy,
Twój sprzęt został narażony na zniszczenie i destabilizację,
Twoje biuro przerwało pracę nawet kilka godzin.
Jedno jest pewne – zanim informatycy ponownie uruchomią wszystkie Twoje komputery oraz łączące je sieci, może upłynąć bardzo dużo czasu. A ty w międzyczasie tracisz klientów, pieniądze i zlecenia. Czy tak musi być?
Dlaczego warto mieć w biurze UPS?
Żyjemy w czasach, kiedy to stabilny dostęp do energii elektrycznej jest czymś oczywistym. Czy tak musi być zawsze? Otóż nie… Czasem wystarczy niewielka, krótkotrwała burza, by w sieci zabrakło życiodajnego prądu. A co, jeśli będziesz miał dostęp do UPS? Wtedy zmieniasz reguły gry i działasz niezależnie od okoliczności, w jakich się znajdujesz. Dysponując zapasem energii o dostatecznej pojemności, możesz:
bezpiecznie zamknąć system,
zapisać wyniki dotychczasowej pracy,
przenieść realizowane projekty na inne platformy (np. laptopy),
kontynuować rozmowę z klientami.
Jednym słowem, dzięki UPS nie musisz się obawiać, że niespodziewany brak energii zatrzyma pracę Twojego biura. Nadal będziesz mógł kontynuować pracę. A jeśli będziesz miał odpowiednio duży zapas energii, nie będziesz musiał jej przerywać nawet wtedy, gdy zanik napięcia będzie trwał godzinę lub dłużej.
Jak działa UPS?
Jak zatem działa UPS? To swoisty magazyn energii, który – oprócz solidnej baterii – posiada również sporo elektroniki. Nie wchodząc w szczegóły, możesz dzięki niej korzystać z napięcia 230 V, zasilacz routery, switche, drukarki oraz wiele innych urządzeń biurowych. Profesjonalnie zaprojektowany i dostosowany do Twoich potrzeb system zasilania awaryjnego może zapewnić Ci energię nawet na godzinę lub dłużej. Co więcej, stale będziesz mógł kontrolować parametry pracy urządzenia i w razie potrzeby odciążyć go poprzez odłączenie części komputerów i urządzeń peryferyjnych.
Na tym jednak możliwości Twojego UPS-a się nie kończą. Jak wspomnieliśmy, nowoczesne instalacje zasilania awaryjnego są wyposażone w szereg podzespołów, dzięki którym:
parametry wyjściowe prądu zasilającego Twoje komputery są idealnie zbliżone do przebiegu napięcia 230 V,
wartość napięcia wyjściowego nie zmienia się nawet przy dużych obciążeniach,
przez cały czas masz dostęp do energii na ustabilizowanym poziomie,
nie musisz obawiać się przepięć, zwarć i chwilowych skoków napięcia.
Co więcej, zasilacze UPS mają bardzo krótki czas bezwładności. To oznacza, że Twoje komputery nawet „nie zauważą”, że są zasilane z zewnętrznych źródeł energii. Poinformuje Cię o tym alarm świetlny i dźwiękowy, dzięki któremu łatwo podejmiesz decyzję, co robić dalej.
Brak prądu to nie wyrok. UPS to niezależność
Pewnie zastanawiasz się, czy proponowane przez nas rozwiązanie będzie stabilnie działać niezależnie od pory dnia i nocy. Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: tak. Akumulator wchodzący w skład UPS jest stale w trybie podtrzymywania. To oznacza, że jest ciągle doładowywany niewielkim prądem, tak aby w przypadku zaniku napięcia jego pojemność była maksymalna. Gdy nastąpi przerwa w dopływie prądu, system automatycznie przejdzie w tryb zasilania awaryjnego. Czas przełączenia pomiędzy pracą online i offline trwa zaledwie kilka milisekund. Wtedy energia będzie już czerpana bezpośrednio z akumulatorów, a Ty – dzięki wbudowanym urządzeniom pomiarowym – będziesz wiedział, jak długo jeszcze będą pracować.
A co, gdy zasilanie zostanie przywrócone? Wtedy opisany proces zostanie odwrócony i Twój sprzęt biurowy będzie ponownie zasilany z gniazdka 230 V. W międzyczasie akumulatory wchodzące w skład UPS będą ładować się prądem o odpowiednio dobranych parametrach, tak aby w razie jego zaniku, ponownie oddać zmagazynowaną w ten sposób energię. Jeśli zatem zaniki napięcia będą cykliczne, Ty będziesz mógł nieprzerwanie korzystać ze swojego sprzętu biurowego. Wszystko po to, abyś Ty i Twoi pracownicy mieli możliwość nieprzerwanej pracy nad realizowanymi projektami.
Reasumując, posiadanie instalacji UPS w biurze to oszczędność, ale też prosty krok ku temu, aby działać niezależnie nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do zasilania zewnętrznego. Wybierając naszą ofertę, to Ty decydujesz, jaka moc będzie dla Ciebie optymalna i jakiej pojemności potrzebujesz.